Čtvrtek, 20. září

  • Facebook
    facebook
  • Přihlášení / registrace

    Přihlaš se Facebook účtem

Z amatéra profíkem V: Naučte se fotit glamour!

( 4 hlasů ) 
Profil autora Michal Škach

Oblečená neoblečená, obutá neobutá. I tak by se dal vystihnout fotografický žánr Glamour. Troufnete si na takové fotky?

Glamour fotografie je velmi oblíbeným fotografickým žánrem. Vyplňuje mezeru mezi klasickou módní fotografií a akty. Je svůdná, smyslná, ale přesto by neměla odhalovat příliš mnoho. A vůbec není pravda, že tento styl zajímá hlavně muže. Aby vaše fotografie byly takové, jako ze žurnálu, měli byste dodržet několik základních rad.

Vyberte si modelku

Výběr modelky je samozřejmě pro glamour fotografii důležitý. Těžko ale radit, jak by modelka měla vypadat. Je celkem jedno, jestli bude mít krátké nebo dlouhé vlasy, útlý pas nebo ňadra dmoucí. I když to samozřejmě může být výhoda, hlavní důležitý prvek je ve stylizaci fotografie. Neměla by být prvoplánově erotická, měla by spíš něco skrývat a v pozorovateli vyvolat představy.

Make-up

Ačkoli jde samozřejmě vyfotit i civilně vypadající glamour fotografie, výrazné líčení k tomuto žánru patří. Není potřeba se bát výraznějšího stylu a extravagance. Zkuste se odvázat, popustit uzdu své fantazii a vykouzlit na obličeji modelky něco výrazného a nezapomenutelného.

Svícení

Je ideální zvolit na svícení v glamour fotografii např. bodová světla a vůbec si se světlem hrát. Přirozené světlo, např. dopadající přes okno, je také vhodné. Najděte zkrátka správný poměr světla a stínu a nastavte tajemnou atmosféru, která dodá fotografii hloubku a další význam.

Jak fotit

Vhodnou technikou na focení glamour fotografií je nízká hloubka ostrosti. Pokud nemáte po ruce zrovna objektiv s clonou f/1,2, můžete si pomoci dlouhou ohniskovou vzdálenosti a fotit teleobjektivem, kterým docílíte podobného výsledku.

Kde fotit?

Míst pro focení glamour fotografií je spoustu. Nemusí to být jen postel nebo luxusní sofa, tento styl hravě nafotíte i v daleko drsnějších podmínkách, jako jsou opuštěné haly, továrny, staré cihelny nebo prostě i jen tak, na louce nebo v poli.  Vždy ale myslete v souvislostech, jaký cíl chcete dosáhnout a půjde to samo.

Post-produkce

Finální úprava fotografií je více než důležitá. Moderní glamour styl vyžaduje hladké přechody barev a výrazné barevné tóny. Nemusíte se proto bát zvýšit saturaci snímku. To samozřejmě neplatí pro fotografii černobílou, která se i k tomuto stylu samozřejmě hodí. Tam se zase nebojte zvýšit kontrast.

 

 

Michal Škach, Fotoateliér Fotíme Jinak

Doporučujeme

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3