Čtvrtek, 20. září

 • Facebook
  facebook
 • Přihlášení / registrace

  Přihlaš se Facebook účtem

Výtahy na pozadí

( 0 hlasů ) 
Profil autora Admin

Když nemůžete k pozadí, pozadí může k Vám. Už žádné štafle a balancování tři metry vysoko. Na pozadí na háky umístíte roli pozadí o šíři 2,7 m. A že chcete pověsit netkanou textilii? Stačí výtah spustit a klipsnama jí přichytíte a výtah i s ní vytáhnete nahoru.

Naleznete v ateliérech digifoto

 • I.P. Pavlova
 • Pankrác
 • Chodov

Prima focení ;)

Ovládání světel na Chodově

( 1 hlas ) 
Profil autora Admin

Připravili jsme pro Vás krátké video jak ovládat nové záblesky v pražském ateliéru digifoto na Chodově.

Specifika ateliéru digifoto Pankrác

( 0 hlasů ) 
Profil autora Admin

Deštník Para SUN

 - maninipulujte s ním opatrně, je velmi těžký. Při manipulaci používejte obě ruce (např. při uvolňování aretačního šroubu přidržujte tyč na označeném místě).

- k deštníku nepouštějte děti, ať ho na sebe nestrhnou

- nesundavejte protiváhu (černý pytel na konci), okamžitě by se převážil a spadl dopředu na reflektor

Ramena na zavěšení světel

Pokud budete potřebovat dát ramena níž či výš na vertikální tyči, nejprve složte rameno k tyči (sníží se tím páka), vytáhněte zajišťovací kolík, zlehka nadzvedněte první část ramene (tu připevněnou k tyči) na jeho konci a pak můžete manipulovat ramenem nahoru a dolů. Vždy zajistěte rameno pojistným kolíkem.

Nastavení kanálu na radioodpalovačích

( 0 hlasů ) 
Profil autora Admin

odpalovac_dipy
Každý odpalovač (to co máte na foťáku v hosthoe patici - sáňkách) a přijímač (krabička na každém světle) má na sobě sadu přepínačů. Aby odpalování fungovalo, nastavte na odpalovači a všech přijímačích přepínače stejně (tj. na stejný kanál). Pokud to funguje, zbytečně přepínače nepřecvakávejte. Po příchodu do ateliéru doporučuji otestovat testovacím tlačítkem na odpalovači zda Vám bleskají všechna světla. Pokud ne, je některé na špatném kanálu.Někdy to není na první pohled vidět, ale některý přepínač může být špatně docvaknut až na konec, pokud světlo nebliká, zkuste ho přepnou do jiné polohy a zpět do té v které má být.

Aretace světel

( 0 hlasů ) 
Profil autora Admin
 • Povolíte špatný šroub u světel a ta letí k zemi... faktura na 10 000 na cestě. Šrouby slouží k uvolnění a sundání světla, k aretaci pozice slouží páka – pokud je zaaretovaná, se světlem se nedá manipulovat, pokud ji otočite proti směru hodinových ručiček, světlo natočíte do požadované pozice a páku opět utáhnete (otočíte po směru hodinových ručiček). Nepovolujte jistící šroub – ten slouží pouze k sundání světla a hrozí pád celého blesku, pokud ho nebudete držet. 
  aretace_svetla

Doporučujeme

 • Pause
 • Previous
 • Next
1/3