Čtvrtek, 20. září

 • Facebook
  facebook
 • Přihlášení / registrace

  Přihlaš se Facebook účtem

Fotografické příležitosti, které stojí za to zachytit

( 0 hlasů ) 
Profil autora Open-air FOTO festival

Fotografické příležitosti, které stojí za to zachytit
Více než stovka programových vystoupení a zážitků pro fotografy začátečníky, poloprofesionály i celé rodiny, v jednom městě ve dvou dnech, to je Open-air FOTO festival.

OAFF v číslech

Open –air FOTO festival, který proběhne 8.-9. června v Českém Krumlově, jenž je i spolupořadatelem, je nejrozsáhlejší fotografickou událostí. Posuďte sami: 17 fotolokací

2 desítky žánrů, téměř 30 osobností ze světa fotografie, 50 praktických dílen, 60 umělců a modelů, 150 přednášek.

Vzdělávání hravě a rozmanitě

Připraveny budou nejen fotozážitky a přednášky, ale především praktické dílny, kde se propojuje teorie s praxí. Lektor se může díky omezenému počtu účastníků naplno věnovat každému z nich. Stačí si z pohodlí domova vybrat dílnu, zarezervovat si ji a pak si vyzvednout na místě odpovídající vstupenku. Vyplatí se sledovat nabídku na webu a plánovat dopředu.
Součástí edukativního systému jsou i fotoporadny, kde budou odborníci z přineseného snímku hodnotit a doporučovat, jak se vyvarovat případných chyb.
Takřka v každé lokaci bude pro inspiraci výstava či ukázka z tvorby fotografa, který na OAFF přednáší či je úzce spjat s tématem. Příjemnou formou dozvědět se něco nového je i setkání s autorem.V každé lokaci je pro volné focení připravený fotogenický program jako je třeba snový cirkus, bikeři na ulici, břišní tanečnice, pohádkový les či kapely a jiné zážitky.
Ve vybraných lokací bude možnost zapůjčení nejen modelů a modelek, ale také světelné techniky.
Noční focení nabízí zcela nové možnosti fotografického vidění. Proto se někde bude fotografování i po setmění.

Průřez programu ve fotolokacích

Na krumlovském zámku bude hned několik lokací. Mincovna je vzdělávacím centrem určeným nejen pro ty,  kteří s focením začínají a dozví se tu úplné základy, ale i pro zkušené fotografy, kteří si chtějí vyzkoušet kalibraci monitoru, práci se softwarem na úpravu fotografií či  se dozvědět informace o focení pod vodou. Tématická fotoscéna v šatlavě, která je věnovaná  aranžované fotografii, ve spojení s půjčovnou historických kostýmů, zaručují zábavu pro celou rodinu. Prostory lapidária jsou místem postprodukce, tedy všeho okolo úpravy, tisku, zarámování fotografií  a tiskáren včetně praktických ukázek.
Ve Střední umělecko-průmyslové škole můžete fotografovat nejen mladé umělce při tvorbě, ale těšit se můžete i na moderní studio, 3D fotografii, fotoexpedice, portrétní fotografii a umělecký akt.
V lokaci Svět fantazienebude kromě snového cirkusu chybět make-up airbrush, bodypainting a večer kouzlení luminografie - malby světlem.
Zájemci o historii fotografie si nesmí nechat ujít Museum Seidel, kde kromě četných přednášek a interaktivních prohlídek, bude i stanoviště pro fanoušky Polaroidu.
Ani milovníci ženské krásy nepřijdou zkrátka. Kromě uměleckého aktu v prostorách školy budou připraveny exteriéry jako třeba skalnaté místo s říčkou pod mostem nebo malá pláž u klubu City Lounge. Venku i uvnitř klubu budou probíhat přednášky a dílny o glamour fotografii. Večer se ponese ve znamení MENHOUSE Glamour party.
Jedna z nejfotogeničtějších vyhlídek na město nabídne nejenom vše o výstavnictví, ale i o astrofotografii včetně netradiční možnosti vyzkoušet si různé teleobjektivy namířené na festivalové město i noční oblohu.
Festivalové centrum je věnované koncertní ataneční fotografii, a také natáčení videa fotoaparátem. Family park je především o dětské fotografii a fotografování. Bude zde připravený pohádkový les, tvořivé dílny, miniškolička fotografování pro děti i hlídací koutek.

Doprovodný program

Pro nefotografující návštěvníky a celé rodiny je připraven kulturní program veFestivalovém centru a ve Family park. Na pódiu se budou střídat přednášející s tanečníky a muzikanty. Z kapel vystoupí Homoguru, Sly Rabbits, Bags a Semtex. Z tanečních skupin třeba irský step a tanec Rinceoirí či bojové umění capoiera. Třešničkou na dortu bude ohňová show Palitchi.V ulicích budou k vidění pouliční umělci.

Osobnosti

Na OAFF se můžete setkat s propagátorem digitálu Ondřejem Neffem, s nejmladším, teprve sedmiletým fotografem Kryštofem Vaňkem. Dalšími osobnostmi, které potkáte na ostatních lokacích bude třeba Milan Blšťák, Jan Březina, Cargo gallery, Vladimír Čech, Stanislav Černý, Lukáš Dvořák, Petr Hejcman, Martin Kamín, Martin Kámen, Petr Klier, Tino Kratochvíl, Petr Kuchař, Artur Masný, Filip Matušínský, František Mazáč, Dagmar Pavlíková, Stanislav Petera, Jan Pohribný, Attila Racek, Robert Rambousek, Martin Sahula, Rudolf Stáhlich, Marie Szabová, Petr Vlasák, Vlastimil Vojáček, Karel Zakar.

Více info: www.foto-festival.cz

 

8. – 9. 6. 2013                        Open - Air FOTO festival                   Český Krumlov          

Denní program:          So 8.6. od 10,00 do 19,00 hod   /   Ne 9.6. od 10,00 do 17,00 hod

Noční focení:              So 8.6.  od 21,00 do 23,30 hod

Glamour párty:                       So 8.6. od 20,00 hod v Klubu City Lounge

Foto žánry – Zaostřeno na člověka

Portrét● Fashion ● Art ● Rodina a děti, svatba ● Člověk a výtvarné umění ● Člověk v pohybu ● Foto-kultury (kapely, tanečníci, ohňová show) ● Glamour / Akt (18+) ● a další

Spolupořadatelem festivalu je město Český Krumlov.

Festival podporují:

 • SUPŠ Sv. Anežky české
 • Museum fotoateliér Seidel
 • FotoKrumlov
 • Fotoklub Český Krumlov

Programoví a produktoví partneři:Nikon, Photon Europe, Fomei, AFOP, Eizo, Macroworld, Rayfilm,  Tiskfotek.cz, Zoner Photo Studio, Zonerpress, B+W Filter, Sunny Flash Studio, Flash centrum, Fotolab.cz, Moty.cz, Studiové blesky, Polaroidlove.cz, Mamiya Leaf, Excel Profi, Fakeer

Mediální partneři:FotoVideo, DiggiNeff, iFotovideo, Atlas Česka, FotoNoviny, ephoto.sk, Focus magazine, Fotokluby.cz, Fotoexpedice.cz, Fotopátračka.cz, FOTO, MENHOUSE, Kiss Radio Jižní Čechy

Další informace:

www.foto-festival.cz

facebook.com/xtasy.eu  

Kontakt:

Alena Dobrá / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , + 420 773 046 064

Doporučujeme

 • Pause
 • Previous
 • Next
1/3