Čtvrtek, 20. září

  • Facebook
    facebook
  • Přihlášení / registrace

    Přihlaš se Facebook účtem

Focení s moukou

( 3 hlasů ) 
Profil autora Terka Žižková

Pro toto focení jsem si vybrala největší z ateliérů Digifoto, ale i tak mi to bylo málo. Vymyslela jsem si zase něco, co není dost možné provést - nejsou prostředky, ani místo. Potřebovala bych hangár. Ze zdánlivě jednuduchého nápadu se zase stalo něco úplně jiného, ale přesto jsem spokojená.

Číst dál: Focení s moukou

Příprava na další fotografickou sezonu

( 0 hlasů ) 
Profil autora Admin

Prázdniny jsou v polovině, ale většina fotografů se začíná již teď připravovat na podzimní a zimní fotografickou sezonu. Upravují webové stránky, optimalizují je pro vyhledávače, na sociální sítě pravidelně přidávají další a další příspěvky a připravují své kampaně cílené na zákazníky.

Číst dál: Příprava na další fotografickou sezonu

Studiový stroboskop

( 0 hlasů ) 
Profil autora Tomáš Bachtík

Přiznám se. Hra s časem a pohybem mě baví. A když jsem zpětně přemýšlel o minulém článku s rozmazaným pohybem, říkal jsem si – škoda, že studiové blesky nemají stroboskopický režim, jako některé dnešní externí blesky. Inu, nemají. Ale s trochou trpělivosti a šikovnosti modelů, by se vlastně mohl dát imitovat – při zachování všech výhod ateliéru a studiových světel.

Vydal jsem se tedy na místo činu znovu s jednoduchou myšlenkou – nedávat odpalovač na foťák, ale blýskat si sám. Uvidíme, co dlouhá expozice a nabíjecí čas světel dovolí.

Číst dál: Studiový stroboskop

Hra s dlouhou expozicí

( 0 hlasů ) 
Profil autora Tomáš Bachtík

Standardní studiové nastavení fotoaparátu spočívá většinou v nastavení minimálního ISO a zhruba setině vteřiny. Přičemž možná i to ISO se mění častěji než doba závěrky. Koneckonců to zní logicky, když vezmeme v potaz, že dobu záblesku neovlivníme a při běžném nastavení nepřinese dodatečná doba čipu téměř žádné světlo navíc.

Číst dál: Hra s dlouhou expozicí

Barvy v ateliéru

( 0 hlasů ) 
Profil autora Tomáš Bachtík

Musím se přiznat, že nejsem velkým fanouškem černobílé fotky. Jakkoliv jsem si vědom skutečnosti, že je tato škála schopna zvýraznit silné stránky fotky (či zachránit fotku špatně barevnou), jsem přesvědčen že skoro vždy je možné dosáhnout i fotky barevné, která v sobě ponese krom silného sdělení i reálnou náladu a emoci sdělovanou jemnými barevnými detaily.

Číst dál: Barvy v ateliéru

Doporučujeme

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3