Čtvrtek, 20. září

  • Facebook
    facebook
  • Přihlášení / registrace

    Přihlaš se Facebook účtem

Zafoť si v ateliéru, bav se, uč se. Zdarma!

( 7 hlasů ) 
Profil autora Admin

Fotíte rádi? Chcete se něco naučit? Chcete si zafotit, chcete okouknout jako fotí ostatní fotografové? Chcete si vyzkoušet focení s profesionálníma modelkama? Těšte se na následující akce zdarma, zaregistrujte se zde a stavte se!

Každý měsíc se u nás můžete stavit na prohlídkách ateliérů, na dnech otevřených dveří nebo na fotopokecu na nejrůznější témata. Informaci o termínech najdete na naší stránce na Facebooku v událostech.

Pokud preferujete placené fotografické kurzy, ty najdete zde.

Seznam fotoakcí průběžně upravujeme, sledujte nás, nebo se zaregistrujte na digifoto.cz a budeme Vám posílat akce mailem.

Další videa z akcí sledujte na našem Youtube kanále digifoto a Kurzy Živě.

Číst dál: Zafoť si v ateliéru, bav se, uč se. Zdarma!

Workshop glamour fotografie a aktu na Jadranském pobřeží

( 0 hlasů ) 
Profil autora Admin

Využijte mimořádnou příležitosti a vyzkoušejte si během své dovolené na vlastní kůži práci módního fotografa.

Zúčastněte se našeho workshopu glamour fotografie a aktu ve společnosti podobně zapálených lidí a prožijte úžasný týden v neobyčejně inspirujícím prostředí Jadranského pobřeží. Příznivé klima, typická středomořská architektura malebné rybářské vesničky nebo neobydlené ostrovy s exotickou vegetací, skalnatým pobřežím a výhledem na otevřené moře, nabízejí nepřeberné možnosti fotografování.

Číst dál: Workshop glamour fotografie a aktu na Jadranském pobřeží

Open Air Foto Festival

( 0 hlasů ) 
Profil autora Šárka Kabátová

OAFF chce být jedinečný, fotogenický, profesionální a příjemný. A protože bývá vrtošivý, zasedla Furie, což je festivalová umělecká rada, jejíž členové mají ve světě fotografie leccos za sebou, a proto si mohou dovolit doporučovat jména. 

Festival pomyslně otevírá Robert Vano se svým premiérovým workshopem Dva (žánry) v jednom (dni). 

Tereza z Davle udělá pro festival výjimku a podnikne letos jediný veřejný workshop v Českém Krumlově. Dokonce vás za tmy vezme na své oblíbené místo, kde se modelky dají fotografovat bez světel. 

VIP workshop a besedu si budete moci užít s londýnským fashion fotografem světového věhlasu Alexem Lambrechtsem. Jan Pohribný stejně tak jako Lukáš Dvořák si svoji úspěšnou roli lektorů zopakují. Zatímco mistr luminografie představí kreativní novinku Pixelstick, uznávaný fashion fotograf odkryje tajemství správně vytvořeného Look Book. S odborníkem na letecké snímky, Liborem Sváčkem, se můžete proletět v letadle a zachytit nejen festivalový šrumec z ptačí perspektivy. Kdo dává přednost adrenalinu na zemi, může si zajít do Městského parku, kde budou mladí gentlemani řádit na skateboardech, slicklinech nebo uvedou svá těla do nepravděpodobných figur při breakdance.

A protože je tématem Člověk a závislost, ukáže vám festival z těch novodobých tu na selfie, z těch netradičních třeba tu na bolesti, v režii studia Hell a japonských bondáží s výtečnou výstavou Petra Jedináka.

Festivalovou trasu oživí v ulicích města akrobaté nového cirkusu Cirkus jinak. Nahou krásu ženského těla zachytíte v Prokyšově sále s freskami ze 14. století, rajcovní glamour ovládne klub City Lounge a dobový portrét Museum Fotoateliér Seidel. Z projekcí a výstav stojí za zmínku Xphotographers, polská fotografka Daria Illow, Nadia Norskott z Norska anebo cestovatelská sekce v čele s Lenkou Klicperovou z časopisu Lidé a země či představení českých a slovenských mladých talentů. Kdo si libuje v historii, ocení přítomnost starodávného přístroje Camera Favri.


Je toho mnohem více. Nebude chybět svatební fotografie, fotoporadna ani prezentace fototechniky, ale přijeďte se sami přesvědčit, co je ten OAFF zač. Stojí to za to.

www.foto-festival.cz

 

 

 

 

 

Setkejte se s fotokluby z Čech a zahraničí

( 0 hlasů ) 
Profil autora Šárka Kabátová

Stejně jako v minulém ročníku se i letos na Open Air Foto Festivalu (5. - 7. 6. 2015) uskuteční mezinárodní Setkání fotoklubů. Kromě vzájemného představení a diskusí mají fotokluby nejen možnost dlouhodobě vystavit své fotografie, ale je opět připraveno i privátní fotografování pouze pro členy fotoklubů.

Přirozenou potřebou člověka je sdružovat se s těmi, kteří mají podobné zájmy. To je i cílem Setkání fotoklubů, na kterém můžete ten váš prezentovat výstavou i projekcí. To není všechno. Můžete se zde dozvědět, jak to jinde chodí, jaké mají zkušenosti, co se v jejich práci osvědčuje a co zase ne, anebo navázat na další  spolupráci.

Pro Setkání jsme vybrali spolu s fotoklubem FotoKrumlov, který je spoluorganizátorem a oficiálním svolavatelem Setkání, důstojné místo. Kino Luna je úžasně zrevitalizovaný prostor, s nejmodernější promítací technikou a designovými prostory v podobě sálu a příjemné kavárny s fotogenickým výhledem, kde máte Český Krumlov jako na dlani.

V prostorách kina bude zároveň nainstalována výstava, jejíž vernisáž proběhne v pátečních pozdních odpoledních hodinách. Každý fotoklub má k dispozici fotorám o velikosti 70cm x 50cm a je na každém z nich, jak tento prostor pojme. Jestli vybere jednu jedinou fotografii nebo nakombinuje jejich různé rozměry a počet. Vždy však bude v tématu letošního festivalu, kterým je Člověk a závislost. Na každé ploše fotorámu najdete i stručné informace o daném fotoklubu. Expozice bude veřejně přístupná široké veřejnosti a potrvá do konce června. V jeden den, kdy se vzácně sjedou do Českého Krumlova fotokluby z Česka a zahraničí, mají jednotlivé fotokluby i příležitost pro krátkou veřejnou prezentaci. Je na každém z nich, jakou formu si zvolí, jestli pronesou řeč nebo za sebe nechají mluvit fotografie.

Mezinárodní Setkání fotoklubů v kině je otevřené všem návštěvníkům OAFF, ale možnost vystavovat, prezentovat fotoklub a privátně fotografovat mají možnost pouze členové fotoklubů po předchozí registraci. Bonusový program pro ně není zpoplatněn, členové nepotřebují ani vstupenku na festival, pouze se musejí zaregistrovat.

 Více info: www.foto-festival.cz

 

Fotoprocházky

( 0 hlasů ) 
Profil autora Terka Žižková

Vyzkoušejte nový způsob zlepšení zvé fotografické techniky.

CO JSOU TO "FOTOPROCHÁZKY"?

Fotoprocházky - workshop, konzultace a tipy za pochodu.

 

Foťte to, co Vás baví

Jiné místo, jina denní doba

Individuální přístup

Fotíte rád/a rostliny, krajinu, či lidi, zvířata, ... Již nemusíte platit drahé workshopy, věnující se jednomu tématu. Na fotoprocházce se můžete věnovat jakému tématu chcete, a proto dostane se Vám individuálního přístupu. Různá místa, různá prostředí, různé trasy, různé počasí, různá denní doba. Vždy v Praze. Na zaměření, vyavení, či úrovni nezáleží. Pokud něco nevíte, něco Vás zajímá, dostane se Vám odpověďí. Užitečné tipy i odborný výklad a konzultace přímo na místě.

 

Více informací na terezazizkova.cz/nabidka/fotoprochazky/

Doporučujeme

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3